Zajęcia terapeutyczne - dostępne dla każdego
Zajęcia - Zdrowy kręgosłup

Bóle kręgosłupa – stały się w naszych czasach jednym z najpoważniejszych schorzeń cywilizacyjnych, nic w tym dziwnego, przecież spędzamy większość czasu w pozycji siedzącej – przed komputerem, telewizorem, w samochodzie.

Najlepszą profilaktyką są regularne ćwiczenia dlatego: 

Zapraszamy na zajęcia Zdrowy kręgosłup mające charakter zarówno profilaktyczny jak i  terapeutyczny, które mają zapobiegać ewentualnym bólom oraz zmianom w obrębie kręgosłupa. Zajęcia te poprawiają ogólną postawę ciała dzięki ćwiczeniom, które mają wzmocnić i rozciągnąć mięśnie. Ponadto uczą przyjmowania poprawnej postawy w życiu codziennym i zwiększają świadomość swojego ciała. Zajęcia opierają się na elementach:

  • Jogi, która jest nieustannym dialogiem ciała, oddechu i umysłu


  • Metodzie Feldenkraisa – gdzie każdy sam filtruje przez swój sposób rozumienia, swoją możliwość ruchową ,swoją wyobraźnię ruchu i swoje wyobrażenie o sobie


  • Edukacji Somatycznej BTP( Body Think Process- świadomej pracy z ciałem) – zgłębianie harmonijnego współgrania myśli z działaniem


  • Różnych technik relaksacyjnych oraz ćwiczeń oddechowych

Dzięki zastosowaniu tych technik nauczysz się słuchać, rozumieć i szanować swoje ciało, a także ukoisz zabiegany umysł, a co za tym idzie poprawisz kondycję fizyczną i psychiczną swojego ciała.

Cena za godzinę zajęć
Kiedy?
Jak długo?
20zł
poniedziałki godz. 19:00
90 minut
Zapisy za pomocą zakładki kontakt

1

Zajęcia - Taniec terapeutyczny

„Taniec terapeutyczny to dziedzina choreoterapii, metoda tanca i ruchu tanecznego, wspomagąjąca edukacje, rozwój i zdrowie człowieka. Służy wspieraniu zdrowia, aktywizacji, rekreacji, rehabilitacji i terapii ruchowej osób w każdym wieku i o różnych potrzebach psycho-fizycznych”Program Polski Instytut Choreoterapii

Taniec od początków cywilizacji był pomostem pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem. Człowiek pierwotny tańczył by przezwyciężyć strach i pozbyć się bólu. W tańcu łączył się z naturą, wzmacniał więzi, nabierał odwagi i siły. Tańcząc modlił się, nabierał energii, uzdrawiał ciało, przeżywał z innymi smutek i radość.

Nasza współczesna kultura, taniec wiąże przede wszystkim ze świętem i rozrywką – tańczymy na weselach, balach, dyskotekach, czasami na spotkaniach z przyjaciółmi – poza codziennością. Warto to zmienić i wracając do źródeł, skorzystać z leczniczej mocy tańca – pozbyć się bólu i strapień, zyskać odprężenie, kontakt z własnym ciałem i świadomość siebie.

Człowiek w tańcu rozluźnia mięśnie, pogłębia oddech, uwalnia z ciała nagromadzone pod wpływem stresu napięcia, wspiera koordynację i wzmacnia poczucie kontroli, Taniec ułatwia mu  poznanie siebie i swoich emocji, pozwalając w bezpieczny sposób wyrażać to na co ma ochotę i oczyszczać się z tego co uzna za zbędne – jest drogą do harmonii ciała i umysłu.

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a  ciałem zaczyna kierować serce” Paulo Coelho

W trakcie zajęć tańca terapeutycznego

Tańczymy razem w kręgu, w parach, w liniach, z rekwizytami, z muzyką i w ciszy, uczymy się tańców i improwizujemy, śmiejemy się i relaksuje-my, ponieważ taniec terapeutyczny to również przestrzeń do zatrzymania się, zadbania o siebie i swoje potrzeby.

Spróbuj, a przekonasz się, że taniec nie musi być trudny, piękny i powabny. Może być prosty, lekki, śmieszny, nieporadny, a ty możesz kulać się, tupać, obracać , skakać, biegać, poruszać się na boki, do tyłu, w górę, w dół…  i odkryć, że ruch odbywa się w każdy sposób, wszędzie i stale. Wbrew powszechnej opinii o tańcu, nie ograniczamy się do rąk, nóg i stóp ale tańczymy każdą częścią ciała – ramionami, plecami, biodrami, szyją, głową, a co najważniejsze – tańczymy razem 🙂

Wiedz, że w tańcu terapeutycznym umiejętności i doświadczenie taneczne nie są ważne. Bez względu na wiek, płeć i sprawność możesz tańczyć, ponieważ liczą się wyłącznie twoje chęci.

Jak się przygotować?

Ubierz wygodny, niekrępujący swobodnych ruchów strój, obuwie sportowe, baletki lub skarpetki i zabierz ze sobą butelkę wody. Przyjdź i zatańcz z innymi. Poczuj wspólną taneczną energię i radość, podaruj sobie chwilę przyjemności, odprężenia, odzyskaj swój osobisty i niepowtarzalny rytm.

Cena za godzinę zajęć
Kiedy?
Jak długo?
20zł
wtorki i czwartki godzina 19:00
90 minut
Zapisy za pomocą zakładki kontakt

11